Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İpucu 30-35

Günlük yaşantımızda bazı ipuçları vardır ki bunlar hayatımızı kolaylaştırır. Bu ipuçları kısa yolları, zamanımızı daha iyi kullanmamıza yardımcı olur. Sizin için en iyi ipuçlarını yazacağım. İşte Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İpucu;

1. Eğer Elma yiyecekseniz ve etrafta kesmek için bir bıçak bulunmuyorsa çok kolay bir yolu var. Elmanın sapını koparın ve ardından eliniz ile kopardığınız yerden bastırın. Elma ikiye çok kolay bir şekilde bölünecektir.

2. Tencereniz artık eskisi gibi parlak değilse ve yavaş yavaş kararmaya dönmüşse bunu için harika bir ipucu var. Öncelikle tencerenizin içine bir miktar tuz atın ve ardından tuz kadar sirke dökün. Ardından süngerin ters tarafı ile bu karışımı sert bir şekilde ovalayın. İlk günkü parlaklığına gelecektir.

3. Eğer evi boyadığınız fırçanın yere akmamasını istiyorsanız, kovanın yan tarafına bi mıknatıs yerleştirin ve fırçayı o mıknatısa koyun. Bu sayede kovanın içine akacaktır ve sorun olmayacaktır.

4. Eğer evinizde yağlı bir filtre varsa onu normale çevirmek çok kolay. Öncelikle yapmanız gereken şey bir tencerede su kaynatmak. Ardından içine birazcık karbonat dökmek. Bu işlem kaynadıktan sonra yağlı filtrenizi bu suyla silmeniz gerekiyor. Sildikten sonra tertemiz bir filtreye sahip olabilirsiniz.

5. Bantın nereden açıldığını bulana kadar adeta canımız çıkmaktadır. Bunu bulmanızın daha kolay bir yolu var. Bantınızı kopardığınız yerden kürdan yapıştırın. Kürdanı küçük bir kısma yapıştırsanız bile bir sonraki bant kullanışınız oldukça kolaylaşacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir