Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İpucu 15-20

Günlük yaşantımızda bazı ipuçları vardır ki bunlar hayatımızı kolaylaştırır. Bu ipuçları kısa yolları, zamanımızı daha iyi kullanmamıza yardımcı olur. Sizin için en iyi ipuçlarını yazacağım. İşte Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İpucu;

1. Denize gittiğinizde, denize girdiğinizde eşyalarınızı bırakmaktan çok tedirgin oluruz. Eşyalarınızı saklayabilmenin en kolay yollarından birisi, boş bir güneş kreminin içine doldurmaktır. En etkili yöntemlerden birisidir.

2. Duvara çivi çaktığımız zaman yanlışlıkla parmağımıza vurabiliyoruz. Bu işi daha kolay ve pratik hale getirmek için yapmanız gereken şey, bir tarak alıp, çiviyi arasına sokup çakmaktır.

3. Hıçkırık birçoğumuzun nefret ettiği durumlardan birisidir. Hıçkırığı durdurmanın en kolay yolu, 15 saniye nefesinizi tutun ve ardından 3 kez yutkunun. Bu sayede hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

4. İşten dolayı veya havalardan dolayı topuklarımız ve dirseklerimiz çok kurumaktadır. Bunu geçirmek ve yumuşacık yapabilmeniz için bir dilim limonu alıp dirseğinize ve topuğunuza sürün. Göreceksiniz ki çok yumuşak bir cildiniz olacak.

5. Çiçekleriniz çok kolay soluyorsa ve ölüyorsa yapmanız gereken şey, bir kaç damla çamaşır suyunu toprağına damlatmak. Çamaşır suyu çiçeğinizin dinç kalmasını sağlayacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir