En İlginç 10 Bilgi 130-140

En ilginç bilgiler hepimizi oldukça etkilemektedir. Bu bilgiler sizi ortamlarda her zaman bir adım öne çıkarmaktadır. Herkesi hayrete düşürecek bilgiler gün geçtikçe serimizde fazlalaşıyor. Sizde bu bilgi maratonuna katılın ve her zaman yeni bilgiler öğrenin. Bu bilgileri derlerken birbirinden ilginç kitaplar ve sitelerden bilgiler almaktayız. İşte serimize devam ediyoruz. En ilginç 10 bilgi;

1. Dünyamızın günleri her zaman uzamaktadır. Bunun sebebi ise Ay her sene 3.82 cm uzaklaşmaktadır. Ortamala 100 sene sonra, şu anki günden kısada olsa uzun zaman geçireceğiz.

2. Eğer yüksek sesli müzik dnlerseniz daha çok rahatlama ve mutlu olursunuz. Yavaş müzik dinlemeye göre kat kat fazladır. Kulaklıkla yüksek sesli müzik dinlemeyin !

3. Eğer uyandığınız anda pozitif, olumlu düşünceler düşünürseniz ve gününüzün güzel geçeceğine kendinizi inandırırsanız o gün gerçekten güzel geçecektir. İş sizde bitiyor.

4. Eğer her gün düzenli olarak, 1 saat kadar tetris oynarsanız beyniniz oldukça fazla gelişecektir.

5. Ceviz açmak bir çok insan için çok zordur. Bir aleti vardır onunla açmaya çalışırsınız ve o alet içindeki cevizleri bile kırar. Cevizi açmak için en önemli şeylerden birisi de, cevizleri gece tuzlu suya koyun. Sabah olduğunda çok kolay açılacağını göreceksiniz.

6. Eğer çok stresliyseniz ve bu stresin geçmesini istiyorsanız, bir kap bulun ve içine yoğurtla fındık koyup karıştırın. Bu karıştırdığınızı yiyin. Oldukça stres alıcıdır.

7. Eğer boğazınız ağrıyorsa ve gerçekten çok sorun yaratmaya başladıysa yapmanız gereken çok basit. İster yarım ister tam salatalık yiyin. Salatalık boğazınıza çok iyi gelecektir.

8. Sabahları uyandığınız zaman aklınıza bir insan geliyorsa bu insan sizi çok kırmıştır yada sizi çok mutlu etmiştir. Onu sevip sevmediğinizi bu yolla anlayabilirsiniz.

9. İnsanların yüzde 80i uyumadan önce hayal kurarlar. Bu hayallerin hiç biri gerçek olmayacak hayallerdir. Kısacası yaptıkları şey kendilerini kandırmak ve uykusunu geciktirmektir.

10. Eğer bir penguen yavrusunu kaybederse bir başka penguenin yavrusunu çalar ve ona sahiplenir. Bu biraz kötü olsa da penguenlerin doğasında olan bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir