En İlginç 10 Bilgi 120-130

En ilginç bilgiler hepimizi oldukça etkilemektedir. Bu bilgiler sizi ortamlarda her zaman bir adım öne çıkarmaktadır. Herkesi hayrete düşürecek bilgiler gün geçtikçe serimizde fazlalaşıyor. Sizde bu bilgi maratonuna katılın ve her zaman yeni bilgiler öğrenin. Bu bilgileri derlerken birbirinden ilginç kitaplar ve sitelerden bilgiler almaktayız. İşte serimize devam ediyoruz. En ilginç 10 bilgi;

1. Geçtiğimiz günlerde Florida sahillerinde bir grup araştırmacılar gezerken 2 başlı kaplumbağa bulmuşlardır. Bu kaplumbağayı bulmak sayısal lotonun çıkması kadar zordur. Çoğu çift kafalı kaplumbağalar yumurta oluşumunda ölmektedirler.

2. Psikologların yaptığı açıklamaya göre bir insanla 7 sene ve üzeri bir arkadaşlığınız var ise o arkadaş ömrünüzün sonuna kadar arkadaşınız olarak kalıyor.

3. Yapılan istatistiklere göre güzel kızların neredeyse yüzde 60-65 inin sevgilisi olmamaktadır. Bunun en önemli faktörlerinden birisi erkeklerin bu kız bana bakmaz sözüdür.

4. Her zaman Bukalemun hayvanlarının tehlikeye karşı renk değiştirdiğini düşünmüşüzdür. Bazı belgesellerde bile böyle duymuşuzdur küçükken. Aslında renk değiştirmelerinin tek sebebi karşısındaki bukalemuna kur yapma amacı taşımasındandır.

5. Dünya’nın neredeyse en kurak çölü olarak bilinen Atacama Çölü geçen haftalarda yağmur yağması sebebi ile kuru toprakların üzerinde yaklaşık 150 tane bitkinin açtığı gözlemlenmiştir.

6. Ezra Ve Tuba kardeşler geçtiğimiz günlerde Kalp krizini daha olmadan fark eden tişörtler tasarlamışlardır. Gerçekten çok başarılı ve gerekli bir şey tasarlamışlar…

7. Eğer pilinizin bittiğini merak ediyorsanız ve bunu hiç bir yolla anlayamıyorsanız yapmanız gereken şey basit. Öncelikle pili alın ve yukarıdan aşağı doğru bir masanın üzerine bırakın. Eğer pil sekerse içi boş demektir. Sekmez ise hâlâ çalışabilir olduğunu anlayabilirsiniz.

8. Birçoğumuz bilsekte hâlâ bilinmeyen bir bilgiyi söyleyeceğiz. Aslında martılar etçildir. Onlara simit atarak alıştıran kişiler sadece Türk insanlarıdır.

9. Lidyalıların parayı bulduğunu biliyoruz. Peki Lidyalıların neden yıkıldığını biliyormusunuz? Lidyalılar parayı buldukları için yıkılmışlardır.

10. Samsung Şirketinin yakında çıkaracağı yeni sürümün ismi Oreo olarak belirlenmiştir. Bundan önce Lollipop, Marshmallow gibi lezzetli yiyeceklerin isimleri vardı. Bu sürümünde de yine güzel bir yiyeceğin ismini koymuşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir