Beyninizi Yakacak 10 İlginç Bilgi 50-60

Bu serimizde gerçekten çok ilginç bilgileri sizlere sunuyoruz. Bu bilgileri gördükçe beyniniz yanabilir. Şimdi sakince tek tek okuyup bu bilgileri beyninizin bir köşesine hapsedin bir gün işinize yarayacak, arkadaş ortamında, aile ortamında güzelce hava atabilirsiniz. İşte beyninizi yakacak 10 bilgi;

1. Eğer bir araba size doğru geliyorsa ve kaçacağınız hiç bir yer yoksa, yapmanız gereken tek şey araba çarpmadan önce zıplayabildiğiniz kadar yukarıya zıplamak. Bunu yaptığınız taktirde en az darbeyi almış olacaksınız.

2. Eğer aşırı derecede havuç yerseniz derinizin rengi turunculaşır. Bunun sebebi Havuç karoten içermektedir. Bu içeriği sayesinde turunculaşırız. Renk değişimi ilk olarak burunda başlar ve vücuda yayılır.

3. Eskimo bebeği nezle olduğunda anneleri burunlarındaki sümükleri ağzıyla çekerdi. Gerçekten düşüncesi bile iğrenç oluyor.

4. Sevimli hayvanlardan birisi olan Dalmaçyalılar aslında bembeyaz doğarlar. Üzerinde olan siyah benekler zamanla olur.

5. Türkiye’de ortalama bir erkeğin boyu 1 metre 72 cm’dir. Kilosu ise 75 kilo 800 gramdır. Verilere göre Türk erkekleri çok normal ve güzel bir vücuda sahiptir.

6. Dünya üzerinde en çok bulunan göz sizce hangisidir ? cevap belli. En çok bulunan göz kahverengidir. Aslında kahverengi göze sahip olan insanlar mavi gözlüdür. Bu konumuzu daha önceki konularda açıklamıştım. Oradan öğrenebilirsiniz.

7. Türkiye’nin en çok insan barındırdığı il olan İstanbul’da oturanların yüzde 65 i Avrupa kıtasında, yüzde 35’i ise Asya kıtasındadır.

8. Kedilerin kalbi insanlardan 2 kat hızlı atar. Bunun böyle olması daha erken ölmelerine kapı açar.

9. Istakozlar asla doğal yollardan ölmezler. Çünkü ıstakozlar yaşlanmazlar. Istakozların ölmesi için illa bir canlının karışması lazım. Yoksa sonsuza kadar yaşayabilirler.

10. Şu anda evcilleştirilmiş hayvanları hepimiz biliyoruz. 4 bin yıldır evcilleştirebildiğimiz hayvanlar sadece bunlardır. İnsanlar başka hayvan evcilleştirememişlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir