Beyninizi Yakacak 10 İlginç Bilgi 40-50

Bu serimizde gerçekten çok ilginç bilgileri sizlere sunuyoruz. Bu bilgileri gördükçe beyniniz yanabilir. Şimdi sakince tek tek okuyup bu bilgileri beyninizin bir köşesine hapsedin bir gün işinize yarayacak, arkadaş ortamında, aile ortamında güzelce hava atabilirsiniz. İşte beyninizi yakacak 10 bilgi;

1. Eğer işyerinizde veya evinizde duvarlarınız mavi renkli ise çalışma veriminiz çok fazla artacaktır.

2. Dünya üzerinde en çok bilinen şarkı, herkesin tahmin edebileceği gibi happy birthday to you ‘dur. Bu şarkı neredeyse her ülkede bir çok insan tarafından ezbere bilinmektedir.

3. Atatürk isminde bir çiçek vardır. Bu çiçek kıpkırmızı şeklinde ve çok güzeldir. Bu çiçeğin isminin nereden geldiği ise merak konusu. Bazıları Atatürk çok sevdiği için desede bazıları başka bir nedenden olduğunu savunuyor.

4. Ünlü Ressam Van Gogh’un kulağının kesik olduğunu biliyorsunuzdur. Fakat kulağının tamamını değil sadece kulak memesini kesmiştir.

5. İnsan vücudunda yaklaşık olarak 5.5 litre kan bulunmaktadır. Bu kan kalp yüzünden dakikada vücudumuzda tam tamına 3 tur atmaktadır.

6. Köpeklerde utanma duygusu yoktur. Bir şey yaptıklarından sonra onlara bakarak kızarsanız onlar utanmazlar sadece üzüntüden öyle şekillere girerler.

7. 6 saatten erken veya 9 saatten yüksek uyursanız yaşam süreniz daha çok azalmaktadır. 6 ve 9 saat arasında uyumak en normalidir.

8. Sürpriz yumurtayı herkes Kinder buldu diye sanar ama aslında öyle değil. Arjantinli bir şirket daha Kinder markası kurulmadan 20 sene önce kendi şirketlerinde o çikolatalara başlamışlardı.

9. Kivilerin nasıl toplandığını biliyormusunuz? Çoğu insan topraktan diyebilmekte bu soruya. Aslında kiviler, üzümler gibi bağdan toplanır.

10. İnsan bir şeyi yutarken nefes alamayan tek memeli sınıfına girmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir